Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 vakcínou od spoločnosti Johnson & Johnson (J&J) môže v USA pokračovať, uviedlo v piatok americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). „Dospeli sme k záveru, že známe a potenciálne výhody vakcíny Janssen proti Covid-19 prevažujú nad jej známymi a potenciálnymi rizikami u osôb vo veku 18 rokov a starších," uviedlo CDC vo vyhlásení.

Niekoľko hodín predtým poradný výbor CDC uviedol, že Spojené štáty by mali obnoviť očkovanie touto vakcínou. Členovia výboru pomerom hlasov 10-4 odporučili zrušenie pozastavenia očkovania, zároveň však odporučili pridať k informáciám o produkte varovanie pred zvýšeným rizikom veľmi zriedkavých, ale závažných krvných zrazenín, informovala stanica NBC News.

WA 7 Belehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučič pózuje s ampulkou ruskej vakcíny Sputnik V proti ochoreniu COVID-19 počas návštevy virologického inštitútu Torlak v Belehrade vo štvrtok 15. apríla 2021. Moskva v stredu oznámila začiatok výroby ruskej vakcíny proti covidu Sputnik V v Srbsku. Srbsko sa tým stalo prvou európskou krajinou okrem Ruska a Bieloruska, kde túto očkovaciu látku budú vyrábať. Srbský prezident vo štvrtok navštívil virologický inštitút Torlak v Belehrade, kde budú Sputnik V
Neprehliadnite

Mexiko má záujem o výrobu ruskej vakcíny Sputnik V

Pozastaveniu očkovania pred 11 dňami predchádzali správy, že do dvoch týždňoch po očkovaní touto vakcínou došlo v USA k šiestim prípadom krvných zrazenín v mozgu v kombinácii s nízkym počtom krvných doštičiek. Odvtedy sa objavili informácie o ďalších deviatich prípadoch. Z potvrdených prípadov zomreli traja pacienti, ďalších sedem zostáva hospitalizovaných. Všetky tieto prípady sa týkali žien. V USA dostalo jednodávkovú vakcínu od J&J už vyše sedem miliónov ľudí, dodala stanica NBC News.