O certifikát o očkovaní môžete požiadať aj cez internet na stránke korona.gov.sk. K žiadosti budete potrebovať telefónne číslo a e-mailovú adresu, ktorú ste zadávali pri registrácií na očkovanie. Certifikát je vystavený v slovenskom jazyku s anglickým prekladom a aktuálne ho akceptuje už 7 krajín vrátane Česka, Rakúska, Poľska a Chorvátska.

Nemusíte čakať na druhú dávku

O certifikát môžete požiadať už po prvej dávke vakcíny. Vo väčšine krajín ste však oslobodený od povinnosti absolvovať karanténu alebo predložiť negatívny PCR alebo antigénový test až niekoľko dní po druhej dávke vakcíny. Očkovanie aj antigénové testy na Slovensku naďalej plne hradia zdravotné poisťovne.

Registrácia údajov o očkovaní do systému NCZI môže trvať týždeň. Krátko po zaočkovaní druhou dávkou vakcíny vám môže byť vystavený certifikát s informáciou, že ste boli očkovaní iba prvou dávkou vakcíny. Do 7 dní sa údaje aktualizujú a môžete požiadať o nový certifikát.

Preukazovať sa môžete aj certifikátom v mobile. Každý certifikát obsahuje unikátny QR kód, ktorým je možné overiť jeho pravosť.