Nemecký reťazec obchodných domov Galeria Karstadt Kaufhof uzavrie 52 zo svojich zvyšných 129 pobočiek. S odvolaním sa na zástupcov zamestnancov o tom pred rokovaním dozornej rady informovali nemecké médiá. Podľa nich tento krok môže vyústiť do prepustenia približne 5 000 pracovníkov. Reťazec, ktorý je najväčší svojho druhu v Nemecku dlhodobo bojuje s problémami.

„O prácu príde viac ako 5 000 zamestnancov," citovala agentúra DPA vyhlásenie zástupcov zamestnancov. Podľa odborov sa tak stal pondelok čiernym dňom. Spoločnosť sa k informáciám o zatváraní zatiaľ nevyjadrila, očakáva sa však zasadnutie dozornej rady.

Firmu dostala do ťažkostí pandémia covid-19 a takisto pokles záujmu spotrebiteľov v spojení s prudkým nárastom cien energií po ruskej invázii na Ukrajinu. Už pred dvoma rokmi Galeria Karstadt Kaufhof zatvorila v rámci vtedajšieho konkurzného konania 40 zo svojich vtedajších 172 pobočiek, čo takisto znamenalo prepustenie asi 5 000 zamestnancov, uviedol denník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Spoločnosť musela začiatkom roka 2021 a znovu začiatkom vlaňajška požiadať o štátnu pomoc, z hospodárskeho stabilizačného fondu tak získala 680 miliónov eur. Ani to ale podľa DPA spoločnosti nepomohlo.

Ďalšie dôležité správy

PHILIPS
Neprehliadnite

Philips ide zachraňovať ziskovosť veľkým prepúšťaním 6 000 zamestnancov