Americký republikánsky senátor John Kennedy kritizoval spôsob, akým administratíva prezidenta Joea Bidena rieši hospodársku krízu v Spojených štátoch. Píše o tom portál Newsweek.

Aktuálna priemerná cena za galón bežného benzínu v Spojených štátoch je 4,95 dolára, pričom takto pred rokom to bolo 3,06 dolára. Najvyššiu priemernú cenu zaznamenali v Kalifornii (6,34 dolára) a desať štátov prekonalo hranicu 5 dolárov.

V krátkom, ale veľmi kritickom vystúpení na stanici Fox News, v relácii Primetime, ktorú moderuje Jesse Watters, Kennedy zaútočil na niekoľko popredných demokratov.

Kritizoval ministerku financií

Tento zákonodarca z Louisiany kritizoval napríklad nedávne vyjadrenie ministerky financií Janet Yellenovej, že vysoká miera inflácie trvajúca desaťročia zostane vysoká, a nie „prechodná“, ako predtým tvrdila.

„Medzitým jej šéf, prezident Biden, pokračuje v kampani za ďalší ekonomický chaos tým, že sa nás snaží v Kongrese presvedčiť, aby sme zvýšili dane o tri a pol bilióna dolárov rozšírením už aj tak štedrého sociálneho štátu, a tým, že urobíme z policajtov sociálnych pracovníkov," povedal Kennedy.

Kokaín

„Neviem, kde bývaš, Jesse, ale v mojom štáte je cena benzínu taká vysoká, že by bolo lacnejšie kúpiť si kokaín a všade len behať," navrhol Kennedy.

Potom obrátil svoju pozornosť na viceprezidentku Kamalu Harrisovú a jej návrhy investovať miliardy dolárov do stredoamerických krajín s cieľom pomôcť znížiť migráciu do USA.

„Toto nie je satira. Povedala to. Počkám chvíľu, kým sa prestaneš smiať," vtipkoval Kennedy. Na adresu Harrisovej ešte dodal, že „v dejinách neexistuje mocnejšia sila ako sebaklam."

Robte to, čo sme sme robili my

„Hlavnou príčinou nelegálneho prisťahovalectva je to, že ľudia prichádzajú do našej krajiny nelegálne. A ľudia prichádzajú do našej krajiny nelegálne, pretože vy a prezident Biden ich sem púšťate. Presadzujte zákon. Robte to, čo sme robili deň predtým, ako ste nastúpili do úradu. Americký ľud tomu rozumie."

Biden poveril Harrisovú, aby viedla úsilie o kontrolu nelegálneho prisťahovalectva na južnej hranici. Krátko po Bidenovom nástupe do úradu totiž USA zaznamenali rekordný počet migrantov, ktorí ilegálne vstúpili do krajiny z Mexika.

Prieskum

Nedávny prieskum stanice ABC News a spoločnosti Ipsos zistil, že len 28 percent voličov schvaľuje spôsob, akým sa Biden vyrovnáva s rastúcou mierou inflácie. A len 27 percent schvaľuje, ako zvláda rekordne vysoké ceny benzínu.

Ďalšie dôležité správy

cena pohonných hmôt, tankovanie
Neprehliadnite

Lacný americký benzín je mýtus, stojí rovnako ako na Slovensku