Maďarská petrochemická skupina MOL oznámila akvizíciu 100 percent spoločnosti Normbenz Slovakia od Normeston Group Cyprus Limited, ktorá zahŕňa 16 čerpacích staníc na Slovensku prevádzkovaných pod značkou Lukoil. Nadobudne ich spoločnosť Slovnaft a rozšíri tak svoju sieť 254 čerpacích staníc, informoval v stredu Ladislav Procházka z komunikačného oddelenia Slovnaftu. Transakciu ešte musí schváliť protimonopolný úrad.

Na snímke je výhľad na Staré mesto, centrum Bratislavy.
Neprehliadnite

Zisk skupiny MOL sa vlani prepadol o 16 percent na 2,05 miliardy dolárov

Získanie 16 nových čerpacích staníc na Slovensku je pre nás príležitosťou rozšíriť našu prítomnosť v krajine a zaviesť náš koncept Fresh Corner na nových čerpacích staniciach," uviedol Péter Ratatics, viceprezident skupiny MOL pre služby zákazníkom. „Novozískané čerpacie stanice budú rebrandované a poskytnú ľuďom na cestách vysoký štandard produktov a služieb, ktorý od našej siete očakávajú," dodala riaditeľka maloobchodu spoločnosti Slovnaft Timea Reicher.

MOL tiež uzavrela zmluvu so spoločnosťou Marché International AG o kúpe spoločnosti, ktorá prevádzkuje v Maďarsku deväť reštaurácií pod značkou Marché. „Akvizícia spoločnosti prevádzkujúcej reštaurácie Marché v Maďarsku zas otvára spoločnosti MOL nové perspektívy, pretože jej umožňuje posunúť svoju gastro ponuku na novú úroveň a osloviť maloobchodnými službami širšiu verejnosť," dodal Ratatics. Dohody napĺňajú dlhodobú aktualizovanú stratégiu skupiny MOL „Shape tomorrow" 2030+, ktorá kladie osobitný dôraz na rozvoj služieb zákazníkom.