Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyčlenilo dotáciu v celkovej výške 750-tisíc eur na vybavenie školských jedální. Jednotlivé jedálne môžu získať dotáciu od 3 000 do 5 000 eur na nákup umývačiek riadu, chladiacich boxov, konvektomatov, ale aj ďalších pomôcok, ktoré uľahčia prácu kuchárkam, informoval minister školstva Branislav Gröhling (SaS) počas návštevy Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre.

Presné podmienky na poskytnutie dotácie budú podľa slov ministra zverejnené v priebehu budúceho týždňa. O dotáciu na vybavenie jedální budú môcť žiadať zriaďovatelia jednotlivých zariadení, financie by mohli byť vyčlenené do konca tohto roka. ,,Druhou úlohou, ktorá nás čaká v nasledujúcich mesiacoch, je nájsť spôsob, ako ohodnotiť kuchárky aj finančným spôsobom," povedal Gröhling. V rozpočte je podľa jeho slov "obrovský balík peňazí, ktorý chceme cieliť aj do tejto oblasti."

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling počas tlačovej konferencie o preventívnych opatreniach počas otvorenia nového školského roka 18. august 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Minister školstva Gröhling predstavil rektorom plán s vysokými školami

Ministerstvo školstva plánuje zamerať svoju pozornosť aj na projekt zdravého stravovania na školách, ktorý plánuje predstaviť počas budúceho týždňa. ,,Týkať sa bude noriem, náhľadu, ako by sa malo na školách variť a verím, že vysporiadame aj iné problémy," skonštatoval minister.