Ako útočil

Expremiér napadol korunného svedka zavlečenia O. Fegyveresa, ktorý mal podľa neho dostať „dva alebo tri milióny“.

O. Fegyveresovi na úteku pomohli viacerí ľudia, najmä s úkrytmi. Otvorene o tom hovorí v knihe novinára Sme Matúša Burčíka, ktorý zmapoval jeho príbeh.

Podporu O. Fegyveres nikdy neskrýval. Sám opisuje, ako mu R. Remiáš priniesol peniaze na financovanie úteku. Prvýkrát to malo byť od prezidenta, neskôr nevedel, kto sa mu na výdavky poskladal. Hovoril, že príspevok napríklad dostal aj od Českej televízie, ktorej poskytol interview. Brali to podľa novinára ako príspevok človeku, ktorý sa ocitol v ťažkej situácii.

Na adresu bývalého prezidenta M. Kováča sa V. Mečiar vyjadril, že „ľúbil peniaze“. Verejnosť by podľa neho zostala z celej pravdy šokovaná, avizoval, že ju napíše v pripravovanej knihe. Matke zavraždeného R. Remiáša sa nemieni ospravedlniť, lebo na to nevidí dôvod.

Mečiar vo forme v Ta3 útočil, zavádzal a konšpiroval: „Ide o Ficovu hlavu“

Protestujúci pred budovou Ta3 počas diskusnej relácie na tému zrušeniaMečiarových amnestií Zdroj: SITA

Ako konšpiroval

Podľa Mečiara nie je náhoda, že téma amnestií po takmer dvadsiatich rokoch ožila, niekto podľa neho tieto aktivity platí. Pripomenul, že film Únos Mariany Čengel Solčanskej, ktorý zaznamenal prvý víkend v kinách rekordnú návštevnosť, podporil audiovizuálny fond v rezorte ministra kultúry Mareka Maďariča. Konšpiroval, že ide o politický boj na odstránenie premiéra Roberta Fica. Je si istý, že jemu sa nič nemôže stať ani v prípade, ak by sa veci z dávnej minulosti začali znovu vyšetrovať. „Je to táto vládna zostava, a nie moja, a hráte o hlavu Fica,“ vyhlásil.

Robert Fico nebol v minulosti zástancom rušenia amnestií. Postupne mení rétoriku, vyhlásil, že je pripravený ich zrušiť, ak to odobrí Ústavný súd. Politici konajú aj pod verejným tlakom, nakoľko podľa nedávneho prieskumu verejnej mienky je väčšina Slovákov za takýto krok. Petíciu, aby poslanci tento návrh zrušili už podpísali tisícky občanov. Hlasovať o ňom by mali v marci. B. Bugár sa v Ta3 vyjadril, že na koaličnej rade urobí všetko pre to, aby amnestie zanikli, lebo spoločenská objednávka narastá.

V. Mečiar v Ta3 nepovedal nič nové a ako obvykle, nehovoril pravdu. Poďakoval sa však moderátorovi Petrovi Bielikovi a vedeniu televízie, že ho pozvali do relácie. Lebo, ako sa posťažoval, iné médiá mu nedávajú priestor.

Mečiar vo forme v Ta3 útočil, zavádzal a konšpiroval: „Ide o Ficovu hlavu“

Vladimír Mečiar odchádza v aute z TA3 Zdroj: Július Dubravay - NMH