Odmietavý postoj k predaju nemocnice štátu zdôvodnil tým, že si nemyslí, že štát je dobrý vlastník. Efektívnejšie a kvalitnejšie sú podľa neho súkromné zariadenia, pretože ich manažmenty majú iné motivácie ako tie v štátnych. „Nikdy by sme nepristúpili na model, výsledkom ktorého by bolo obmedzenie nás v plnej zodpovednosti, ale aj v kompetencii manažovať nemocnicu,“ dodal E. Maták.

Premiér Peter Pellegrini v stredu avizoval, že ak Penta nemocnicu štátu nepredá, čaká ich tvrdý konkurenčný boj. „Investor sa potom bude musieť vysporiadať s tým, že bude fungovať na trhu, kde bude mať veľmi vážneho konkurenta,“ povedal, pričom myslel univerzitnú nemocnicu na Rázsochách. Tá by mala stáť, ak sa s Pentou nedohodnú, v roku 2024.

Sťažiť rozbeh a fungovanie novej bratislavskej súkromne nemocnice by mohol štát aj prostredníctvom svojej Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Napríklad tým, že by s ňou nepodpísala zmluvu. Doteraz o nej ešte Penta s poisťovňou nerokovala, no vraj nemajú obavy, že by nemala o ich služby záujem.

Kde vezme peniaze Dôvera?

Ako povedal E. Maták, nevie si predstaviť manažment VšZP, ktorý by zakázal svojim klientom chodiť do nového zariadenia len preto, že je vlastnené Pentou. „Myslím si, že by to spôsobilo

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa