Na pondelkovej tlačovej konferencii, ktorú mal premiér spoločne s ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou o nemocničnej reforme, sa P. Pellegrini vyjadril, že sa nevie vysporiadať s tým, ako sa projekt novej univerzitnej nemocnice naťahuje. „Sme v rukách Úradu pre verejné obstarávanie a neustálych námietok zo strany neúspešných uchádzačov,“ povedal.Narážal tým na tender na búracie práce rozostavanej budovy na Rázsochách, kde sa má postaviť od základov úplne nové koncové ústavné zdravotnícke zariadenie. Jeden z účastníkov tohto obstarávania, talianska spoločnosť Despe, ktorá bola v konzorciu so slovenským Doprastavom, podala ešte vlani námietku, ktorá sa doteraz vyhodnocuje.

Alternatívne riešenia

Preto sa na neurčito posunulo búranie skeletu, ktoré bolo naplánované na jeseň minulého roka. Tým zároveň aj nadväzujúce tendre na staviteľa novej nemocnice a spoločnosti, ktorá vypracuje komplexný manažment zdravotnej starostlivosti. Podľa premiéra však majú na stole niekoľko variantov, ako situáciu vyriešiť, aby bola v hlavnom meste nová nemocnica čo najskôr.

„Dnes by som nerád povedal podrobnosti, ale chcem vás uistiť, že urobíme s pani ministerkou všetko pre to, aby v Bratislave stála moderná, štátom vlastnená, najlepšia nemocnica v regióne. To je naša priorita. Urobíme všetko pre to a verte, že rozmýšľame aj nad plánom B, vďaka ktorému by sme túto vec mohli dosiahnuť možno skôr, ako spoliehať sa na samotné Rázsochy,“ povedal.

Podľa informácií TRENDU má byť jednou z možností, nad ktorou premiér uvažuje, kúpa súkromnej nemocnice Penty v Boroch. Povedali mu to

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa