Podnikateľ Marian Kočner sa postaví pred Okresný súd (OS) Bratislava I v kauze takzvaných motákov, keď tento bratislavský nižší súd naplánoval verejné zasadnutie vo veci na 23. júna. Vyplýva to z rozpisu činnosti OS Bratislava I. ,,Obžaloba bola podaná 21. apríla 2021 zo zločinu marenia spravodlivosti v štádiu pokusu," uviedol na otázku TASR hovorca Krajského súdu Bratislava Pavol Adamčiak.

Dodal, že nejde o hlavné pojednávanie, ale o verejné zasadnutie. ,,Trestná vec Mariana Kočnera bola medzičasom postúpená senátu a na verejnom zasadnutí bude predbežne prejednaná obžaloba v zmysle paragrafu 243 odseku 2 Trestného poriadku," povedal Adamčiak.

Marian Kočner mal posielať z väzby motáky cez Petra Tótha. Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby to uviedol vlani v jednej zo svedeckých výpovedí na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka.

Pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej z objednávky ktorej je obžalovaný Marián Kočner. Očakávaneho rozsudku sa zúčastnilo mnoho slovenských aj zahraničných médii. Na snímke je Marián Kočner.
Neprehliadnite

Prokuratúra predložila súdu ďalší dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka

Marian Kočner je od začiatku tohto roka právoplatne odsúdený na 19 rokov odňatia slobody za falšovanie zmeniek TV Markíza spolu s exriaditeľom televízie Pavlom Ruskom. V kauze vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ho ŠTS v Pezinku spoločne s Alenou Zsuzsovou oslobodil v septembri 2020 spod obžaloby.

Verdikt však nie je právoplatný, rozhodovať bude ešte Najvyšší súd (NS) SR. NS SR sa odvolaním prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a neprávoplatne odsúdeného Tomáša Szabóa bude zaoberať na svojom verejnom zasadnutí 15. júna.