Ľudia môžu na svoj nápad, ako zlepšiť či skrášliť svoje okolie, získať grant v hodnote 7 500 eur. Termín podávania žiadostí je do 31. januára 2023. TASR o tom informoval špecialista komunikácie Prvej slovenskej sporiteľne Matej Kubinec.

Ide o spoluprácu s Úniou miest Slovenska a ďalšími partnermi. „Podporovať dobré nápady a iniciatívy tam, kde žijeme, má vždy zmysel, ľudia ich chcú, potrebujú a vnímajú,“ uviedla výkonná viceprezidentka únie Jana Červenáková. Grantový program má v novom ročníku prispieť ku krajším, bezpečnejším a zelenším domovom v ďalších mestách a obciach na Slovensku.

Ďalšie dôležité správy

WA 12 archív Lipsko - Na snímke žena drží v rukách eurové bankovky nad nákupom v meste Lipsko v spolkovej krajine Sasko na východe Nemecka. Medziročný rast inflácie v Nemecku v auguste opäť nabral tempo v dôsledku stúpajúcich cien energií a ďalších položiek. To zvyšuje tlak na domácnosti. Ukázali to v utorok oficiálne údaje spolkového štatistického úradu Destatis, ktoré TASR prevzala z AFP. FOTO TASR/AP ARCHIV - 02.06.2022, Sachsen, Leipzig: Eine Einkaufskiste mit Lebensmitteln steht auf ein
Neprehliadnite

Inflácia vo svete dosiahla vrchol, prichádza zmiernenie cien. Slováci však môžu čakať aj 20-tku