Video zverejnil na Facebooku bývalý poslanec parlamentu Miroslav Beblavý. „Pri písaní mojej novej knihy “Ja si to užívam, ja sa cítim dobre: Papalášizmus od Mečiara po Matoviča” som natrafil na jej bakalársku prácu a po hlbšom skúmaní som zistil, že ide o brutálny plagiát,“ napísal.

Šéf Sme rodina a parlamentu Boris Kollár sľúbil, že sa k prípadu vyjadrí neskôr, ale zatiaľ tak neurobil. M. Beblavý na sociálnej sieti uverejnil video, kde hovorí o tom, že v množstve textov Krištúfkovej práca od slova do slova kopíruje napríklad vedecké články, niektoré texty podľa neho odkopírovala aj s chybami.

„Pani poslankyňa systematicky vykráda texty,“ povedal M. Beblavý. Ide podľa neho o porušenie autorského zákona. Problém vidí aj v tom, že prácu Krištúfková odovzdala v roku 2019, keď bola poslankyňou NR SR.

P. Krištúfková napísala prácu na tému „Vybrané indikátory sociálnej dimenzie kvality života - rodina“ v študijnom programe životné prostredie a študijnom odbore ochrana a využívanie krajiny. Bakalársky titul získala na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici.

„Ak to je skutočne pravda, tak je to v prvom rade obrovská osobná hanba,“ povedal v utorok predseda SaS Richard Sulík v súvislosti s medializovanými informáciami o tom, že Krištúfkovej bakalárska práca je plagiát.

„Na mnohých koaličných kolegov som hrdý a je mi cťou sa s nimi podieľať na oprave krajiny, aj keď to občas ide ako v lete na saniach. A za niektorých sa hanbím a mám problém s nimi sedieť v koaličných laviciach. Toto nie je zmena, ktorú sme sľubovali,“ uviedol na sociálnej sieti člen predsedníctva strany Za ľudí a poslanec parlamentu Miroslav Kollár.