Po tom, ako Marian Kočner prišiel o majetky na Korytnici, prišli na rad aj jeho majetky na Donovaloch. O tých písal už v minulosti Trend. S týmito nehnuteľnosťami a pozemkami mal veľké plány. Za hotelom Residence plánoval stavať wellnessové centrum a štát žiadal o eurofondy prostredníctvom Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Neprehliadnite

Pozrite si slovenské „mesto duchov“, v jeho pozadí je Kočner

Tento týždeň prebehla podozrivo ľahko dražba o časť Kočnerovho majetku. Kočner už nevlastní desiatky apartmánov v turistickom centre Donovaly. Informoval o tom portál Index.

K nehnuteľnostiam sa dostala spoločnosť Residence Club. Stojí za ňou rodina Ježovcov. Práve oni mali v minulosti ku Kočnerovi veľmi blízko. Navyše, Kočnerove apartmány do dražby poslali práve Ježovci.

Neprehliadnite

Kočnerov realitný svet? Pozrite sa, kde všade figuroval

Podozrivé je aj to, ako rýchlo prebehla dražba. Zvyčajne sa pri veľkých nehnuteľnostiach koná aj viac kôl dražieb. Kočnerovým majetkom však stačilo iba jedno kolo.  Hoci išlo o jednu z najväčších dražieb na Slovensku za posledné roky, od termínu, keď si na ne Ježovci začali uplatňovať záložné právo prešlo len 84 dní. Navyše apartmány vydražili za 3,84 milióna eur. To je takmer o milión eur menej, ako bola vyvolávacia cena.

Neprehliadnite

Našli sme Kočnerových policajtov. Do reči im veľmi nie je

Kočnerov majetok do dražby poslal distribútor potravín, alkoholu a cukroviniek Italmarket Slovakia, ktorý vlastnia Ježovci.  Podľa portálu Index získali záložné právo voči nehnuteľnosti Kočnerovej firmy International Investment Hotels Holding v priebehu rokov 2017 a 2018.