Zvuk cvakajúcich zrkadiel fotoaparátov pripomínal stlmenú guľometnú paľbu. Na okamih, keď sa M. Kočner, podnikateľ z mafiánskych zoznamov, po prvý raz objaví v pojednávacej miestnosti, čakali desiatky novinárov.

V pondelok ráno v priestoroch Ústavu na výkon väzby v Bratislave, ktorý je spojený s budovou Justičného paláca, pokračovalo pojednávanie v prípade údajného falšovania zmeniek v hodnote takmer 70 miliónov eur.

Obžalovaný je bývalý riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko a M. Kočner, ktorý je obvinený aj v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Podľa prokurátora mali v spolupráci s ďalšími ľuďmi sfalšovať zmenky, na základe ktorých chceli od televízie Markíza získať desiatky miliónov eur.

Zbytočný cirkus

M. Kočner prišiel na pojednávanie v celkom dobrej forme. Čerstvo ostrihaný, v čiernom saku a modrej košeli pôsobil odhodlane. Jediné, čo naznačovalo, že nie je v úplnej pohode, boli unavené oči. P. Rusko požiadal, aby sa najbližšie dva pojednávacie dni odohrali v jeho neprítomnosti.

Aj keď sa pojednávanie konalo v prísne zabezpečenom priestore, na M. Kočnera dávali pozor len policajti zo Zboru väzenskej a justičnej stráže v bielych košeliach. Kukláči so zbraňami, ktorí sa zvyknú v pojednávacej miestnosti zdržiavať počas procesov s mafiánmi, chýbali.

Pri prevoze M. Kočnera do Bratislavy sa pritom robili veľké manévre, v 13-člennej kolóne sedel M. Kočner v obrnenom vozidle, okrem toho ho po celý čas sprevádzal aj vrtuľník. Sám obžalovaný označil tieto opatrenia za zbytočné, jeho obhajcovia hovorili o demonštrácii moci štátnych orgánov aj o porušovaní prezumpcie

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa