Výrobca čokoládových tyčiniek Snickers, spoločnosť Mars Wrigley, čelí kritike pre televíznu reklamu. Podľa názoru niektorých je homofóbna a spoločnosť sa už za to ospravedlnila, píše server echo24.cz.

Reklamný spot ukazuje španielskeho influencera Alessa Gibaju. V reklame požiada vysokým hlasom čašníka o „sexy pomarančový džús".

Jeho kamarát mu posunie tyčinku Snickers a influencer sa premení v zarasteného muža s hlbokým hlasom.

Nasleduje klasické reklamné heslo: „Lepšie? Keď máš hlad, nie si to ty.“

Len čo sa reklama začala šíriť po internete, stala sa terčom ostrej kritiky. Niektorí ľudia dokonca vyzývali na bojkot značky.

Spot odsúdila aj španielska federácia lesbičiek, gayov a bisexuálov:  „Je hanebné a nešťastné, že existujú spoločnosti, ktoré naďalej udržujú stereotypy a podporujú homofóbiu“.

Ozvala sa tiež španielska ministerka pre rovnosť Irene Monterová.

Tvorba animovaných videí je v reklamnom biznise na vzostupe
Neprehliadnite

Reklamný biznis sa mení. Dominujú „animáci“ a nakupovať budeme vo filme

„Zaujímalo by ma, kto si môže myslieť, že je dobrý nápad používať homofóbiu ako obchodnú stratégiu. Naša spoločnosť je rozmanitá a tolerantná. Dúfajme, že sa tým budú riadiť aj tí, ktorí majú moc rozhodovať o tom, čo vidíme a počujeme v reklamách a televíznych reláciách,“ napísala na Twitteri.

Značka sa po kritike ospravedlnila za nedorozumenie. „V žiadnom prípade nebolo naším zámerom stigmatizovať alebo uraziť akúkoľvek osobu alebo skupinu. V tejto konkrétnej kampani bolo cieľom priateľským a neformálnym spôsobom vyjadriť, že hlad môže zmeniť vašu náladu,“ uviedla firma.

Ospravedlnil sa tiež influencer Gibaja, ktorý v reklame účinkoval. „Chcem dať jasne najavo, že by som nikdy nikomu neublížil. Ja zastávam rešpekt, rovnosť a toleranciu,“ vyjadril sa k reklame.

lgbt
Neprehliadnite

Ruská lesbická rodina musela po účinkovaní v reklame utiecť do Španielska