Predseda poľskej vládnej národno-konzervatívnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski obvinil Nemecko z toho, že sa usiluje o nadvládu v Európe. Nemci podľa neho chcú v súčasnosti mierovými prostriedkami dosiahnuť, o čo sa kedysi snažili vojensky. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.

Kaczynski vo vystúpení v dolnosliezskom meste Legnica povedal, že silná Európska únia spočíva v rozmanitosti a zvrchovanosti jednotlivých členských štátov.

Kaczynski: Cesta ku kríze a nešťastiu

„A situácia dominancie, v ktorej jeden z európskych štátov – dnes okrem Ruska najväčší – realizuje mierovými prostriedkami plány, ktoré chcel kedysi presadiť vojenskými prostriedkami, je cestou ku kríze a nešťastiu,“ vyhlásil.

Kaczynski už nezastáva žiaden post vo vláde, patrí však k najvplyvnejším politikom v Poľsku. V súčasnosti cestuje po krajine a vo vystúpeniach sa aj protinemeckými vyjadreniami snaží získať voličov, píše DPA. Preferencie jeho strany v čase vysokej inflácie klesajú. Parlamentné voľby v krajine sa budú konať na jeseň budúceho roka.

Ďalšie dôležité správy

Jaroslaw Kaczyňski
Neprehliadnite

Mladé ženy veľa pijú, preto klesá pôrodnosť, vyjadril svoje presvedčenie Jaroslaw Kaczyňski