Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (Smer-SD) podá podnet na začatie disciplinárneho konania voči sudcovi Jurajovi Klimentovi pre jeho zaujatosť pri rozhodovaní. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) povedala, že podnet prijme a bude sa ním zaoberať. Obaja to uviedli v nedeľnej diskusnej relácii V politike na televízii TA3.

Juraj Kliment „opakovane urobil kroky, ktoré viedli k tomu, aby sa dostal k odvolaciemu senátu, ktorý bude rozhodovať o sťažnosti o vzatí alebo prepustení z väzby", podotkol predseda Smeru. Sudca podľa neho všetko obišiel tak, aby sa nerozhodovalo o námietke zaujatosti. Ústavný súd (ÚS) vo svojom rozhodnutí uvádza svojvôľu Klimenta pri rozhodovaní, simulované rozhodnutie a „rozhodnutie naoko", priblížil.

Na snímke Mária Kolíková, slovenská právnička, politička a v súčasnosti ministerka spravodlivosti Slovenskej republiky.
Neprehliadnite

Mária Kolíková: Kameňom úrazu vlády je komunikácia

Mária Kolíková skonštatovala, že R: Fico má voči J. Klimetovi „červené oči" a jeho meno spomínal najčastejšie v celej relácii. Rozhodnutia ÚS, ktoré sa týkajú sudcov, ministerka sleduje a sú podľa nej dôkazom, že systém funguje. „Musím naozaj veľmi dôsledne vyhodnotiť, či to je dôvod, aby bolo alebo nebolo začaté disciplinárne konanie," podotkla M. Kolíková.