Hlavný index európskych akcií začal takmer bez zmeny. Optimizmus spojený so so silnou výsledkovou sezónou a opakovaným tvrdením Európskej centrálnej banky (ECB), že inflácia je dočasná, vyvažovali obavy z vývoja inflácie v Spojených štátoch Amerických, ktoré budú zverejnené tento týždeň.

Predá Elon Musk desatinu akcií Tesly?

Akcie americkej automobilky Tesla na frankfurtskej burze po začiatku obchodovania odpisovali cez sedem percent. Investori sa pripravujú na to, že zakladateľ a šéf podniku Elon Musk predá desatinu svojich akcií automobilky.

Ilustračný obrázok - ETF
Neprehliadnite

Treba ho vítať alebo sa ho báť? Všetko dobré, zlé a škaredé o bitcoinovom ETF

Krátko pred 10:00 SEČ paneurópsky akciový index STOXX Europe 600 vykazoval oproti piatku minimálne zmeny a pohyboval sa na 483 bodmi.

Mierne zisky si pripisujú akcie ropných spoločností, viac ako pol percenta. Ceny ropy sa zvyšujú po tom, čo Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci nevypočuli požiadavky Spojených štátov, aby zvýšili ťažbu. Dopyt po surovine sa blíži k predpandemickej úrovni.

Henkel zmenil celoročný výhľad

Musk nechaj v sobotu užívateľov twitteru o predaji svojich akcií Tesly hlasovať. Reagoval tým na kritiku, že neplatí svoj pravidelný podiel na daniach. Napísal, že sa výsledkom ankety podvolí, nech dopadnú akokoľvek. Celkom sa hlasovania zúčastnilo 3,5 miliónov užívateľov twitteru a predaj akcií do nedele podporilo 57,9 percent z nich.

Volvo
Neprehliadnite

Akcie Volvo Cars debutovali na štokholmskej akciovej burze výrazným rastom

Akcie britskej spoločnosti Playtech vykazovali dopoludnia skoro trojpercentný rast. Tento vývojár softwaru pre on-line hazardné hry obdržal ponuku na prevzatie od svojho druhého najväčšieho akcionára Gopher Investments.

Akcie skupiny Henkel naopak skoro šesť percent odpisovali. Výrobca spotrebných produktov znížil svoj celoročný výhľad kvôli tomu, že nedokáže plne kompenzovať rast cien vstupov.