Moskvou dosadení predstavitelia na anektovanom polostrove Krym vo štvrtok informovali, že v noci sa jedna tepelná elektráreň stala terčom útoku dronom. Podľa ich slov však k jej vážnemu poškodeniu nedošlo. Informuje o tom agentúra AFP.

„Dnes v noci došlo k útoku bezpilotného lietadla na tepelnú elektráreň Balaklava," informoval Moskvou dosadený gubernátor Michail Razvožajev na platforme Telegram. Transformátor bol podľa jeho slov poškodený len minimálne a k nijakým obetiam na životoch nedošlo.

Razvožajev dodal, že incident nijako neohrozil dodávky energie v Sevastopole ani na zvyšku polostrova. Zasiahnutý transformátor, ktorý po útoku začal horieť, bol podľa jeho slov v tom čase mimo prevádzky; prebiehali na ňom údržbové práce. „Zamestnanci elektrárne si s požiarom rýchlo poradili," dodal.

Oznámenie o útoku prišlo v čase protiofenzívy, ktorú vedie Kyjev voči ruskými silám na juhu Ukrajiny.

Ruské jednotky zároveň v ostatnom čase vyradili svojimi útokmi z prevádzky viac ako tretinu elektrární na Ukrajine a spôsobili rozsiahle výpadky prúdu.

Ďalšie dôležité správy

KK28 Džankoj - Ľudia evakuovaní z Chersonu sa zhromažďujú po príchode na železničnú stanicu v Džankoji na Krymskom polostrove anektovanom Moskvou v piatok 21. októbra 2022. Moskvou dosadení predstavitelia Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny, ktorú Rusko nezákonne anektovalo, vo štvrtok oznámili, že odtiaľ evakuovali približne 15.000 ľudí. Chersonská oblasť je jednou zo štyroch čiastočne okupovaných oblastí na Ukrajine, ktoré nedávno Moskva v rozpore s medzinárodným právom anektovala. Proruské ú
Neprehliadnite

Oblasť Chersonu opustilo už vyše 70-tisíc ľudí, tvrdí proruská správa