Turisti v Ázii už nemusia prekonávať dlhé vzdialenosti, aby navštívili britský Big Ben alebo si urobili záber pri ikonickom londýnskom doubledeckeri. Teraz môžu urobiť to isté v Londoner Macao, takzvanom ázijskom Las Vegas. Jeho koncept s uličkami lemovanými hotelovými kasínami, nákupnými centrami a divadlami priblížil portál CNBC.

Luxusné kasínové letovisko s britskou tematikou v čínskom centre hazardných hier otvorili za účasti anglickej futbalovej celebrity Davida Beckhama.

„Lepšiu hotelovú izbu, ako ponúka Londoner, nenájdete. Nemôžete mať lepší spa zážitok, nemôžete si odniesť lepší pôžitok z jedla,“ povedal generálny riaditeľ Las Vegas Sands Robert Goldstein. Rezort v hodnote dvoch miliárd dolárov bol pripravený už pred dvoma roky, no jeho otvorenie sa oneskorilo v dôsledku prísnych covidových obmedzení a zákazu cestovania.

Rôzne repliky

Návštevníci tam nájdu repliky ikonických budov Spojeného kráľovstva ako Westminsterský palác, oficiálnu rezidenciu britského premiéra na Downing Street 10 či fontánu Shaftesbury Memorial. Do niektorých hotelov umiestnili aj napodobneniny ďalších známych európskych pamiatok, ako je Eiffelova veža a benátsky Canal Grande. „Kto by nemiloval Paríž? Pripadalo mi prirodzené zavŕšiť triumvirát talianskeho, francúzskeho a potom anglického štýlu,“ povedal R. Goldstein.

Najväčším vrcholom pre návštevníkov The Londoner Macao je nepochybne zábavná extravagancia napodobňujúca ceremoniál výmeny stráží, ktorý sa koná pred Buckinghamským palácom. Predstavenie s viac ako 20 tanečníkmi a hudobníkmi sa má konať šesť dní v týždni.

Nielen o hazardných hrách

Macao rezort nie je len o hazardných hrách. R. Goldstein povedal, že pred 20 rokmi si ľudia v Hongkongu nevedeli predstaviť, že by tam mohli byť aj obchody, reštaurácie, kúpele, kongresy a hotely.

Prevádzkovatelia kasín, ktorí získali koncesie, sa dohodli, že v priebehu nasledujúcich desať rokov spoločne preinvestujú približne 15 miliárd dolárov aj na iné aktivity. Cieľom je pomôcť rezortu Macao znížiť závislosť od hazardných hier a viac podporiť medzinárodný cestovný ruch.

„Snažíme sa stavať hotely, ktoré fungujú v tandeme. Hráči chcú hrať, no chodia sem aj nehráči, ktorí túžia nakupovať, alebo ísť na tri dni do kúpeľov,“ dodal riaditeľ.

Akcie Las Vegas Sands medziročne vzrástli o viac ako 16 percent.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotografia
Neprehliadnite

Čína je smädná, jej dopyt po rope prekračuje očakávania. Schyľuje sa k bitke o ruskú ropu