Snaha Chorvátska prilákať európskych turistov, obávajúcich sa dovolenky v iných destináciách, dostala v stredu ďalší úder - nové údaje totiž ukázali, že nákaza koronavírusom tam stále naberá silu. Za posledných 24 hodín zaznamenala balkánska krajina rekordných 219 prípadov infekcie. Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

Navyše, tieto nové pozitívne prípady zistili pri vykonaní len 1 653 testov, čo naznačuje pomerne vysoký výskyt infekcie. Stredajší počet predstavoval nový rekordný prírastok v prípadoch nákazy, a to po týždni, v ktorom zaznamenali viacero rekordov. Krajina so 4,19 milióna obyvateľov má teraz 1 520 aktívnych prípadov ochorenia Covid-19 spôsobovaného novým druhom koronavírusu, uviedlo chorvátske krízové centrum.

WA 13 Skopje - Členovia špeciálnej volebnej komisie v ochranných odevoch, rúškach a štítoch na tvári prichádzajú s prenosnou urnou k voličom, ktorí sú nakazení koronavírusom alebo v domácej karanténe v Skopje počas predčasných parlamentných volieb v Macedónsku v pondelok 13. júla 2020. V Macedónsku sa v pondelok začali trojdňové parlamentné voľby, ktoré sa mali pôvodne konať 12. apríla, avšak odložili ich v dôsledku koronavírusovej pandémie a trvania núdzového stavu. Predbežné prieskumy verejnej
Neprehliadnite

Veľa nových prípadov Covid-19 sa vyskytlo medzi pracovníkmi zo zahraničia

Za posledných 24 hodín zomreli na ochorenie Covid-19 ďalší dvaja pacienti, celkový počet obetí je tak 168, uviedla agentúra HINA. Keď sa Chorvátsko 1. júla otvorilo pre zahraničných turistov, hlásilo nízke počty nakazených, od niekoľkých jednotlivcov po zopár desiatok ľudí. Predchádzajúci rekord v počte infikovaných bol hlásený 1. apríla.

Žena, ktorá sa vrátila to Švajčiarska, sa necháva testovať na prítomnosť koronavírusu v nemeckom Stuttgarte. Bádensko-Württembersko rozširuje kontroly turistov, odkedy sa v spolkovej krajine vyskytol vysoký nárast prípadov koronavírusu.
Neprehliadnite

Korona online: Na Slovensku za nedeľu pribudlo 79 nových prípadov

V čase, keď sa začal súčasný prudký nárast, na chorvátskom pobreží Jadranského mora dovolenkovalo vyše 800.tisíc  turistov, medzi nimi tvorili najväčšiu skupinu Nemci. Taliansko a Rakúsko už minulý týždeň zaradili Chorvátsko medzi rizikové krajiny a dôvodom bola jeho epidemiologická situácia. Ďalší sused Chorvátska, členský štát EÚ Slovinsko, chce tento krok tiež urobiť a už vyzval svojich občanov, aby sa čo najskôr vrátili z chorvátskej dovolenky domov. Inak im bude hroziť 14-dňová karanténa.

Hovorca slovinskej vlády pre pandémiu Jelko Kacin povedal, že opatrenie oficiálne oznámia vo štvrtok, napísala tlačová agentúra STA. „Situácia v Chorvátsku sa dramaticky zhoršuje. Údaje o nákaze ukazujú, že situácia je naozaj zlá," uviedol po zasadnutí vlády s epidemiológmi, kde posudzovali prípadné kroky.