Konverzačný robot s umelou inteligenciou ChatGPT je v Spojených štátoch k dispozícii ako bezplatná aplikácia pre telefóny Iphone. V pláne je aj verzia pre telefóny Android. Na rozdiel od internetovej verzie je možné klásť otázky aj hlasom.

„Začíname so zavádzaním v USA a v najbližších týždňoch budeme expandovať do ďalších krajín," uvádza sa v blogovom príspevku oznamujúcom novú aplikáciu. Tá je v obchode App Store označovaná ako „oficiálna aplikácia" firmy OpenAI.

Firma OpenAI uvoľnila aplikáciu ChatGPT pre verejnosť pred viac ako piatimi mesiacmi. Vyvolala nadšenie i znepokojenie nad jej schopnosťou vytvárať eseje, básne, formálne listy a odpovedať v konverzácii tak presvedčivo ako ľudia, upozornila agentúra AP.

Ďalšie dôležité správy

WA 35 archív Boston - Na archívnej snímke z 21. marca 2023 logo americkej organizácie OpenAI svieti na displeji mobilného telefónu pred obrazovkou počítača, ktorá zobrazuje výstup z chatbotu ChatGPT americkej spoločnosti OpenAI. Miliardár Elon Musk a skupina expertov v stredu 29. marca v otvorenom liste vyzvali na pozastavenie vývoja výkonných systémov umelej inteligencie, aby mohla byť preverená ich bezpečnosť. Ich žiadosť podnietilo vydanie novej verzie chatbotu ChatGPT zvanej GPT-4 z dielne a
Neprehliadnite

Šéf spoločnosti OpenAI Sam Altmanf v Kongrese volal po regulácii umelej inteligencie