Popularita cloudových služieb neustále rastie. Podľa odhadov Synergy Research Group – spoločnosti, ktorá poskytuje prieskumy trhu a analýzy pre sieťový a telekomunikačný priemysel, predstavoval podiel spoločnosti Amazon, ktorú založil v roku 1994 americký podnikateľ Jeff Bezos, na celosvetovom trhu cloudových služieb v druhom štvrťroku 2022 hodnotu 34 percent, čo stále prevyšuje kombinovaný trhový podiel jej dvoch najväčších konkurentov, a to spoločností Microsoft Azure a Google Cloud.

V druhom štvrťroku 2022 sa celosvetové výdavky spotrebiteľov na cloudové služby vyšplhali na 55 miliárd amerických dolárov, čím sa celková hodnota tohto odvetvia za posledných dvanásť mesiacov vyšplhala na viac ako 200 miliárd dolárov. Spoločnosti Amazon a Microsoft získali v minulom štvrťroku viac ako polovicu všetkých príjmov z tohto odvetvia, pričom osem najväčších poskytovateľov zastávalo na trhu viac ako 80-percentný podiel.

Infographic: Amazon Leads $200-Billion Cloud Market | Statista You will find more infographics at Statista

„Celosvetoví poskytovatelia cloudových služieb určite nie sú imúnni voči vplyvu prebiehajúcich zmien výmenných kurzov," uviedol John Dinsdale, hlavný analytik spoločnosti Synergy Research Group, v súvislosti s nepriaznivým vplyvom výmenných kurzov na celkový rast odvetvia. „Faktom však zostáva, že základný rast využívania cloudu naďalej rastie skutočne pôsobivým tempom, "dodal.

Ďalšie dôležité správy