Už viac ako štyri roky má najväčší online obchodník sveta na Slovensku, Amazon, dôležité reverzné a logistické centrum, ktorého úlohou je prijímať vrátený tovar z celej Európy a opätovne sa ho snažiť predať bez nutnosti likvidácie.

Spoločnosť, ktorá spravuje a vlastní centrum v Seredi, od svojho vzniku napreduje a rastie nielen v tržbách, ale aj v ziskoch. Prehupla sa nad sto miliónov eur a pravidelne potvrdzuje aj svoj zisk.

Zisk si udržujú

Spoločnosť Amazon Fulfillment Slovakia v roku 2021 síce znížila zisk len o dve percentá na zhruba 2,4 milióna eur, ale jej tržby narástli o 14 percent na 118 miliónov eur.

Za vyšší rast oproti obdobiu pred rokom 2020 vďačí aj väčšiemu objemu retailových a online nákupov počas pandémie. Najmä minulý rok prial tomuto segmentu a pozitívne výsledky dosahoval celý segment. Reverzné centrum tieto trendy zaznamenalo a prenieslo aj do hospodárskych výsledkov.

Záujem o nákup online sa pritom naďalej prehlbuje, hoci na Slovensku tvorí ešte stále nízky podiel na všetkých obchodných transakciách a spomaliť ho môže aj fakt, že zákazníci sa z online priestoru vracajú opäť do kamenných obchodov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa