Hoci minulý rok nebol pre výrobu automobilov najplynulejší, najnovšie výsledky firiem v tomto segmente potvrdzujú, že ho prežili so cťou. Kým v roku 2020 protipandemické opatrenia odstavili výrobu v slovenskom priemysle na niekoľko týždňov, vlani automotive trápili problémy s dodávkami komponentov na výrobu, vysoké ceny vstupov a neisté zákazky.

Tie síce spôsobili pokles v hospodárení mnohých spoločností, napriek tomu niektorým firmám sa vývoj počas minulého roka podarilo zvládnuť. Mnohí dodávatelia najväčšieho priemyselného segmentu ako napríklad spoločnosti Coba Automotive, Bourbon Automotive Plastics či Howe Slovensko, o ktorých už TREND informoval, dokázali výraznejšie zlepšiť svoje hospodárenie. Najnovšie sa k nim pridal automobilový gigant SAS Automotive. Spoločnosť s kumulatívnymi tržbami prekračujúcimi už pravidelne miliardu eur prekvapila najmä svojím ziskom.

Dvojnásobný rast zisku

Hoci na vlaňajšie výsledky všetkých firiem z automobilového a strojárskeho priemyslu na Slovensku si bude treba počkať prinajmenšom do konca júna tohto roka, niektoré firmy nedávno zverejnili svoje hospodárenie.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa