Nemecký diskontný obchodný reťazec Aldi zaznamenal za minulý rok v Británii výrazný rast tržieb a zisku. Zároveň informoval, že do konca budúceho roka investuje v Británii vyše miliardy libier.

Zatvorené obchody v Nedelu.
Neprehliadnite

Billa odchádza z Ukrajiny. Sieť prenechá maloobchodnému reťazcu

Nemecká sieť uviedla, že v roku 2019 dosiahla v Británii celkové tržby na úrovni 12,3 miliardy libier, čo v porovnaní s rokom 2018 predstavuje nárast o 8,3 prcenta. To je omnoho lepší výsledok, než vývoj na celkovom miestnom trhu s potravinami, kde tržby vzrástli iba o 1 percento.

Vysoký rast vykázala spoločnosť Aldi v rámci zisku pred zdanením. Ten za rok 2019 dosiahol 271 miliónov libier, čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom znamená zvýšenie o 49 percent. Tohtoročné výsledky sa budú vyvíjať ináč, keďže ich ovplyvní pandémia nového koronavírusu.

Tesco - koronavírus
Neprehliadnite

Tesco odchádza z Poľska. Reťazec predal všetkých 301 obchodov

Spoločnosť Aldi, ktorá v Británii pôsobí od roku 1990, okrem toho informovala, že do konca roka 2021 investuje na britskom trhu 1,3 miliardy libier, najmä do otvorenia nových 100 obchodov a do súvisiacej distribučnej infraštruktúry. Časť investícií však bude smerovať aj do modernizácie starších prevádzok. Informácia predstavuje zvýšenie pôvodne plánovaného objemu investícií, keďže spoločnosť predtým počítala s investíciami na úrovni 1 miliarda libier. Program umožní vytvorenie približne 4-tisíc nových pracovných miest.

Ako uviedli agentúry Reuters a DPA, do roku 2025 chce mať Aldi na britskom trhu otvorených 1 200 obchodov. V súčasnosti ich na tomto trhu prevádzkuje takmer  900. Namiesto veľkých supermarketov sa teraz chce zamerať najmä na menšie obchody.

Predajňa Tom Tailor
Neprehliadnite

Nemecký odevný reťazec Tom Tailor definitívne prevzali Číňania