Aj budúci týždeň sa budú deti vzdelávať v rovnakom režime ako počas tohto aktuálneho. Žiaci základných a stredných škôl sa budú učiť naďalej dištančne a do materských škôl a školských klubov detí môžu ísť len deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorí nemôžu pracovať z domu. Počas stredajšieho rokovania vlády to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

,,Hraničný termín je 1. február, keď by sme mali nabehnúť na COVID automat, ktorý by nám za určitých podmienok umožnil otvárať prvý stupeň a následne v priebehu ďalších týždňov aj druhý stupeň základných škôl. Je to priamoúmerné aj skríningu, ktorý prebieha tento týždeň, a uvidíme, aké budú dáta budúci týždeň v stredu," povedal minister školstva s tým, že takáto je dohoda. Minister tvrdí, že aj na vláde sa zhodli na tom, že školstvo je priorita, a keď to situácia dovolí, tak prvé, o čom sa budú rozprávať, bude otváranie škôl.

Na snímke zatvorená materská škola Zádielska 4 v Košiciach 14. januára 2021. V materskej škole Zádielska 4 bola pri testovaní zistená jedna pozitívna pracovníčka a tak hygiena nariadila zatvorenie škôlky a povinnú domácu karanténu všetkých zamestnancov do 17. januára. Na základe rozhodnutia ministra školstva SR s účinnosťou od 11. 1. 2021 sa prerušuje školské vyučovanie v školách okrem materských škôl pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástup
Neprehliadnite

Materským školám sme pomohli sumou viac ako 58,7 milióna eur, informuje Krajniak

Nástup žiakov druhého stupňa základných škôl a stredoškolákov do škôl bude podľa ministra školstva určite podmienený testovaním. ,,Stále pracujeme s variantom, že by sme išli do antigénov. Bol som poverený vládou, aby sme vyriešili aj kloktacie testy. V utorok (19. 1.) bola založená skupina, ktorá bude vyberať v rámci jednotlivých firiem.

Na snímke je minister školstva Branislav Gröhling po zasadnutí vlády.
Neprehliadnite

Na 99 percent pôjdu školy budúci týždeň v rovnakom režime ako tento, ubezpečuje Gröhling

Bola zverejnená aj výzva v rámci európskeho vestníka a podmienky sme zadefinovali tak, že by sme chceli rozdeľovať kraje," povedal minister školstva. Ako dodal, sú aj ďalšie možnosti, ako sú malé výterové testy iba z prednej časti nosa. Minister poznamenal, že o nich komunikuje s Rakúskom. "Riešime viacero variantov, aby sme pomohli odbremeniť zdravotníkov a mohli spustiť celý vzdelávací systém," uzavrel minister školstva.