1. dôvod: Zdravý chrbát

Všeobecne sa vie, že kvalitná stolička pomáha znížiť bolesti chrbta. Avšak ešte lepšie výsledky dosiahnete, keď budete počas dlhých hodín na počítači striedať prácu v sede s prácou postojačky. Práve takú flexibilitu získate s elektrickým zdvíhacím stolom Liftor. Pri práci postojačky sa zmení svalový tonus, preťaženému chrbtu sa uľaví a naopak ochabujúce svaly začnú pracovať. Posilníte si hlboký stabilizačný systém, takže sa zmiernia, až postupne zmiznú chronické bolesti chrbta. Nezabúdajte striedať státie tiež s chôdzou, aby ste rozprúdili krv v tele a pretiahli si nohy.

2. dôvod: Lepšia koncentrácia

Akonáhle si zvyknete pracovať postojačky na polohovacom stole, zistíte, že sa počas státia vlastne celkom často mierne pohybujete. To napomáha lepšej cirkulácií krvi a účinnejšiemu okysličovaniu orgánov, vrátane mozgu. Vďaka tomu sa oveľa lepšie sústredíte na prácu a budete ju mať rýchlejšie hotovú bez zbytočných chýb. Nezabudnite tiež na správne nastavenie obrazovky. Môže vám v tom pomôcť držiak na monitor. Umiestnite ho do správnej výšky, teda horný okraj monitora bude v úrovni vašich očí, a tiež do vhodnej vzdialenosti, a to minimálne 40 cm od vás.

Ilustračné foto
Zdroj: LIFTOR
Ilustračné foto

3. dôvod: Vyššia produktivita práce

Ak sa k práci postavíte, zrýchli sa tempo, akým budete jednotlivé úlohy riešiť. Čím to je? Stáť je menej pohodlné ako sedieť, preto budete mať tendenciu pracovať rýchlejšie. Je to oveľa efektívnejšie ako nad prácou vysedávať. Skúste to a uvidíte sami! Až zistíte, ako vám ide práca od ruky, odpadne aj stres z prokrastinácie a pracovných restov, čo má tiež pozitívny vplyv na psychické a fyzické zdravie.

4. dôvod: Prevencia hemoroidov

Ide o problém delikátny, o to však bolestivejší. Sedavé zamestnanie a životný štýl s nedostatkom pohybu bohužiaľ zvyšujú výskyt tohto ochorenia. Keď si zaobstaráte polohovací stôl a budete skutočne využívať jeho možnosti aj pre prácu postojačky, predídete tak hromadeniu krvi v konečníku a vzniku bolestivých prejavov.

Ilustračné foto
Zdroj: LIFTOR
Ilustračné foto

5. dôvod: Nohy bez kŕčových žíl

Sedavé zamestnanie stojí tiež za vznikom kŕčových žíl. Dolné končatiny sú hodiny ohnuté a bez pohybu, krv obieha pomalšie a hromadí sa v žilách. Okrem toho, že kŕčové žily nevyzerajú pekne, sú tiež nebezpečné, pretože môžu viesť až k upchatiu niektorej žily a druhotne aj k oveľa nebezpečnejším zdravotným ťažkostiam. Prevenciou je pracovať postojačky pri zdvíhacom stole, kedy sú nohy zaťažené a striedať státie s pravidelnými prechádzkami 1x za 20 minút. Ak máte genetické dispozície ku kŕčovým žilám a trombóze, zrušte kancelársku stoličku a kúpte si zdravotnú balančnú stoličku. Zaistí vám pohyb aj počas práce.

Širokú ponuku polohovacích stolov nájde na www.liftor.sk.

Ilustračné foto
Zdroj: LIFTOR
Ilustračné foto