Pretlak ministrov zdravotníctva

Uplynulý pracovný týždeň bol opäť bohatý na politické či spoločenské udalosti. Najviac sa diskutovalo o poste ministra zdravotníctva. Podľa koaličných strán SaS a Za ľudí sa už stolička pod Marekom Krajčím zlomila. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) ale trvá na tom, že ide o najlepšieho ministra zdravotníctva, akého sme tu od ostatných parlamentných volieb mali. Jeho výmena sa predsedovi vlády momentálne javí ako sci-fi príbeh, hoci sme so zvládaním pandémie koronavírusu na chvoste sveta.

Ministra hospodárstva Richarda Sulíka prestalo zjavne baviť kopať hroby, ktoré svojou (ne)činnosťou podľa premiéra vykopal a tak sa dobrovoľne prihlásil na post M. Krajčího. Líder SaS mal predstavu, že bude stíhať popri tom šéfovať aj rezortu hospodárstva, takže nešlo o výmenu, ale skôr o danajský dar. Jeho ponuka však narazila na odpor a tak R. Sulík verejne prehlásil, že za priebeh pandémie na Slovensku už nechce niesť zodpovednosť. Nuž asi mu nepovedali, že riadenie krajiny je úlohou vlády, a keďže je jej súčasťou, iba ťažko sa ho dá pri zodpovednosti vynechať.

Marek Krajčí
Neprehliadnite

Top udalosti v politike: Politické tance okolo Sputnika V a exit primátora Hlohovca

Na post si brúsila zuby aj ďalšia strana Za ľudí. Tá by nominovala do kresla pravdepodobne Andreu Letanovskú, ktorá k medicíne „pričuchla“ vo svojej praxi azda viac ako M. Krajčí. Ani táto snaha ale nebola úspešná a tak najlepší minister zdravotníctva ostáva na svojom mieste. Pri lepšom manažovaní pandémie by však stačilo, ak by nemusel mať premiér stoj čo stoj posledné slovo. Pri súčasnom vývoji nám zostáva iba dúfať, že ľudia budú voči Covidu-19 odolnejší ako je tomu teraz, pretože nemocnice už musia pacientov umiestňovať na chodby.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa