Najbohatší človek planéty sa ju chystá opustiť. Malo by sa tak stať tento rok 20. júla, v deň 52. výročia prvých krokov človeka - Neila Armstronga - na Mesiaci.
Práve tento rok na 20. júla Jeff Bezos plánuje svoj prvý let do vesmíru, ako uviedol na vlastnom instagramovom účte. Bezos, ktorého majetok k dnešnému dňu činí podľa agentúry Bloomberg 186,6 miliardy dolárov, poletí so svojím bratom Markom.

Súrodenci sa výletu zúčastnia v rámci prvého letu do vesmíru s pasažiermi, ktorý usporadúva spoločnosť Blue Origin, patriaca Jeffovi Bezosovi. Bezos sa do kozmu však vydá ešte ako generálny riaditeľ Amazonu, teda spoločnosti, ktorú v 90. rokoch založil ako online kníhkupectvo. Z najvyššieho výkonného postu v Amazone sa Bezos plánuje stiahnuť zhruba dva týždne po svojom výlete do kozmu.

Amazon Novelty Event
Neprehliadnite

Bezos predal akcie Amazonu za takmer dve miliardy dolárov

Let do vesmíru, ktorého sa bratia Bezosovci zúčastnia, potrvá 11 minút. Raketoplán New Shepard vystúpi do nadmorskej výšky presahujúcej 100 kilometrov. V súčasnosti prebieha aukcia, pri ktorej je možné zakúpiť si miesto na tomto lete. Práve teraz vyjde na necelé tri milióny dolárov. Je možné, že ďalšie prihodenia cenu ešte výrazne zvýšia. Spoločnosť Blue Origin predáva len jediné miesto.

Lukáš Kovanda
Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonóm a autor ekonomickej literatúry. Pôsobí ako hlavný ekonóm CZECH FUND. Analyzuje a komentuje makroekonomické témy, investície a nové fenomény ako zdieľaná ekonomika, kryptomeny či fintech. Prednáša na Národohospodárskej fakulte Vysokej školy ekonomickej v Prahe. Je členom vedeckého grémia Českej bankovej asociácie.