Bývalý premiér a minister financií Igor Matovič sa rozhodol pripomenúť Slovákom svoju existenciu pomocou sociálnej siete. Pri príležitosti Sviatku práce sa šéf OĽaNO ohlásil s ďalším prelomovým riešením problému, ktorý trápi celý európsky kontinent – nízkou pôrodnosťou.

Vo svojom statuse, ktorý sa do slovenských postmodernistických dejín zapíše ako „Máj – lásky čas“ sa nepriamo označil za vizionára, ktorý za najväčšiu výzvu Slovenska považuje nepriaznivú demografickú krivku. Bývalý premiér ohúril verejnosť svojou štátnickou analýzou, kde vylúčil masívne zadlženie, migráciu, „nekradnutie“ a znižovanie verejných výdavkov ako dlhodobé riešenia demografickej krízy.

Vylučovacou metódou sa tak dostal k jedinému „správnemu“ riešeniu – zvyšovaniu daní s cieľom ich neskoršej alokácie na prorodinnú politiku. „Ja pripravím plán finančný a vy zatiaľ nezabúdajte na podstatné – milujte sa a množte sa,“ nieslo sa naprieč Facebookom.

Podľa neoficiálnych zdrojov je v hre 200-eurový prídavok na nezaopatrené dieťa výmenou za 25-percentnú sadzbu DPH. SaS a Za ľudí už avizovali svoj nesúhlas, OĽaNO svojmu predsedovi, ako obvykle, tlieska a Sme rodina čaká na príležitosť získať tiež niekoľko politických bodov. Existuje však jeden zásadný problém. Matovičov plán nie je žiadnou novinkou, ale najmä – nie je efektívny.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa