Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) zaslala v stredu popoludním list na vládu s otázkou, aký plán s nimi po 9. januári majú. Nevedia, ako si majú, a či si vôbec majú plánovať poskytovanie služieb v odvetví cestovného ruchu, pretože opatrenia sa menia, sú chaotické a nepresné. To im spôsobuje ďalšie straty.

Nechcú, aby sa opakovala situácia z minulého roka, kedy tesne pred silvestrovským ohňostrojom premiér spolu s ministrom financií na dlhé obdobie zatvorili a uspali celé Slovensko. „Rastie zúfalstvo podnikateľov a prejavuje sa tým, že prevádzky deklarujú plánované otvorenie, a to aj napriek zákazom a prijatým opatreniam. Tie vnímame ako neúčinné,“ odkazujú premiérovi.

Neprehliadnite

Neznížiť DPH na gastro by znamenalo jeho pád späť do deväťdesiatych rokov, hovorí Oto Kóňa

V rámci celého sveta je Slovensko jedinou krajinou, ktorá má kompletne uzavretý celý reštauračný sektor, no čiastočne otvorené školy, maloobchodné prevádzky či galérie. Otvárať sa ho podľa vyjadrení ministra zdravotníctva len tak ľahko nechystajú. Pomoc neprichádza a reči o zníženej DPH, o ktorú podnikateľské asociácie bojujú neuveriteľný rok a pol vyzerajú ako znenazdajky vypustený paškvil. Na otázky, ako sa majú podmienky pre podnikateľov v gastre a hoteliérstve od Nového roka meniť rezort financií, z ktorého návrh vyšiel, neodpovedal niekoľko dní.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa