Mercedes-AMG GT 63 S E Performance stojí neuveriteľných 245-tisíc eur, no pravda je, že by ste v rámci pomeru ceny a výkonu len ťažko našli iné vozidlo, ktoré odvezie štyri osoby, ich batožinu a zároveň pokorí rýchlosť 100 km/h v priebehu 2,9 sekundy, pričom prestane zrýchľovať, až keď sa cestovné tempo pohybuje nad úrovňou 300 km/h.

Neuveriteľný výkon 

Dynamiku vrcholného AMG nepochopíte, ak ju nezažijete na vlastnej koži. Osemvalcový biturbo agregát pracuje v súlade s elektrickou vetvou pohonu, aby spolu vyvinuli maximálny výkon na úrovni 620 kW (843 k). Tento plugin hybrid dokáže jazdiť aj v elektrickom režime, no to nie je jeho primárny cieľ. Orientuje sa výsostne na maximálny jazdný pôžitok.

Plugin hybridný pohon má aj iné benefity. Osemvalec z dielne AMG totiž robí poriadny rachot, a to najmä za studena. Teraz však ráno pri štartovaní nemusíte zobudiť svoju rodinu či susedov vďaka tomu, že vozidlo sa môže pohybovať aj v elektrickom režime.

Výkon 843 koní je ako z iného sveta a taká je aj akcelerácia. Predbiehacie manévre sú nepredstaviteľne jednoduché a prebiehajú rýchlo – musíte si len dávať pozor, aby ste neporušovali rýchlostné limity. Na ich hranicu sa totiž môžete dostať v zlomku sekundy. Je fascinujúce, ako inteligentne pracuje pohon všetkých kolies 4Matic. Plne sa prispôsobí chutiam vodiča. Pri bežnej jazde sa stará predovšetkým o bezpečnosť posádky a v prípade hroziaceho šmyku auto efektívne stabilizuje. Ak však chcete využívať dynamický potenciál vozidla, okamžite sa stará o to, aby preniesol maximálny výkon na asfalt bez straty trakcie. Aj za dažďa.

Naopak, ak ste na okruhu a máte chuť na hravú jazdu, stačí pohon všetkých kolies nastaviť tak, aby preferoval zadnú nápravu, a s 2,4-tonovým autom môžete robiť jeden elegantný drift za druhým.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa