Podľa účastníka novembrových udalostí a poslanca parlamentu za OĽaNO Jána Budaja je november sviatkom bežných ľudí. Zároveň vyhlásil, že politici, ktorí boli pri moci posledných 27 rokov nedokázali zabezpečiť pre občanov fungujúci a právny štát. „Kradnete od CT-čiek až po toaletný papier,“ povedal.
Zároveň politické garnitúry obvinil, že chránia kriminálnikov a gaunerov. Dôkazom je podľa neho neschopnosť zrušiť „krvavé“ Mečiarove amnestie. Tie sú podľa neho v moderných dejinách Slovenska tým, čím bol predtým článok štyri československej ústavy o vedúcej úlohe KSČ v štáte a spoločnosti.

Protest Toto sme nechceli pri príležitosti 17. novembra na Námestí SNP v Bratislave Zdroj: Martina Brunovská
Podľa europoslanca Richarda Sulíka (SaS) zabrzdil vývoj Slovenska po novembri najskôr mečiarizmus a potom 10 rokov vlád Roberta Fica. Slovensko má napriek tomu podľa neho šancu, aby bolo slušnou a úspešnou krajinou. „Nemyslím si, že šance sú zlé,“ povedal. Zároveň vyzdvihol, že sa opozícii za dva roky podarilo odstaviť dvoch „korunných princov“ vládneho Smeru. Najskôr v roku 2014 odstúpil Pavol Paška, politická kariéra Roberta Kaliňáka je podľa R. Sulíka v súčasnosti tiež na konci.
Nezávislý poslanec Miroslav Beblavý skonštatoval, že v čase novembra 1989 mal 12 rokov. V súčasnosti má 12 rokov jeho najstarší syn. Ako zdôraznil, dúfa, že „sa ďalšie generácie už nebudú musieť stretávať na podobných zhromaždeniach“. Podľa Lucie Ďuriš Nicholsonovej (SaS) sú slušní ľudia srdcom Slovenska a nastal čas, aby naštartovali zmeny.

Protest Toto sme nechceli pri príležitosti 17. novembra na Námestí SNP v Bratislave Zdroj: Martina Brunovská
Na proteste sa zúčastnili aj kritici súčasnej parlamentnej opozície. V dave zhromaždených držali transparenty s nápismi „Toto sme nechceli: Islamofóbnych liberálov proti slobode a solidarite“, „Homofóbnych obyčajných ľudí a nenávistné osobnosti“ alebo „17. november len pre vybrané strany“.
Predsedu politickej strany Vzdor - strana práce Stanislava Pirošíka z protestu pred Prezidentským palácom v Bratislave odviedli policajti. Na záver demonštrácie totiž odpálil červenú svetlicu. Pred palácom sa zišlo približne tridsať ľudí, aby vyjadrili nesúhlas so situáciou na Slovensku po novembri 1989. Rečníci kritizovali rovnako aj zahraničnopolitickú orientáciu krajiny. Na demonštrácii viali zástavy s červenou hviezdou, sovietske a kubánske vlajky, objavil sa aj portrét revolucionára Ernesta „Che“ Guevaru.

Lucia Nicholsonová na proteste Toto sme nechceli pri príležitosti 17. novembra Zdroj: Martina Brunovská