Pokles ceny bitcoinu pokračoval aj počas víkendu. Jeho hodnota sa počas víkendu dostala na zhruba 33-tisíc dolárov. Cena najväčšej virtuálnej meny tak bola o 13 percent nižšia ako pohyblivý priemer za uplynulých dvesto dní. Pre mnohých investorov to je nepríjemná správa.

Následne sa ceny opäť mierne dvihli a opäť, ako už býva zvykom, k tomu dopomohol zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk. Podľa jeho slov sa nachádzame v boji medzi tradičnými peniazmi a virtuálnymi menami. „Podporujem to druhé,“ poznamenal na sociálnej sieti Twitter.

Bitcoin sa investorom nevypláca

Bitcoin sa následne dostal na zhruba 38-tisíc dolárov, čo je významná správa pre veľké množstvo investorov.

Bitcoin
Neprehliadnite

Usmiate tváre celebrít aj prázdne sľuby. Podvody s kryptomenami stoja obete milióny

Od svojho vzniku doručil zhodnotenie necelých 26 900 percent, no to je číslo, ktoré mnohých súčasných investorov absolútne nezaujíma. Spoločnosť Chainanalysis spočítala, že náklady investorov na zabezpečenie svojich bitcoinov boli celkovo 410 miliárd dolárov. Viac ako polovicu tejto sumy vynaložili za uplynulých dvanásť mesiacov. Až 300 miliárd dolárov zaplatili investori za bitcoiny, ktoré neboli lacnejšie ako 36-tisíc dolárov. Cena sa teda musí držať nad touto hranicou, aby títo investori boli ziskoví.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa