Elon Musk naznačuje, že spoločnosť Tesla by mohla predať, prípadne už predala svoje bitcoiny. Vyplýva to z jeho komentára pod príspevkom na sociálnej sieti Twitter, ktorý sa objavil na účte Mr. Whale. „,Bitcoineri‘ sa prefackajú, keď zistia, že Tesla predala zvyšok svojich bitcoinov,“ objavilo sa na sieti Twitter. „So všetkou nenávisťou, ktorá sa na E. Muska  zosypala, je ťažké ho za to viniť,“ píše sa ďalej v príspevku.

Samotný E. Musk na tento príspevok reagoval výrazom „indeed“, čo v preklade z anglického jazyka znamená „určite“, prípadne „rozhodne“.

Tesla
Neprehliadnite

Obchodovať s akciami Tesly sa dá aj na kryptoburze. Služba ale naráža na regulačné prekážky

Počas pondelka však zakladateľ Tesly, opäť na Twitteri odmietol, že by Tesla bitcoin predala. „Aby bolo okolo špekulácií jasno, Tesla nepredala žiaden bitcoin,“ povedal šéf Tesly v reakcii na to, že najväčšia virtuálna mena počas uplynulého víkendu opäť oslabovala.

Musk sa odvracia od bitcoinu

E. Musk na sociálnej sieti čelí nevôli niektorých priaznivcov virtuálnych mien za čiastočnú zmenu svojho názoru na bitcoin. Počas minulého týždňa ale šéf Tesly otočil svoj postoj a automobilka zrušila možnosť kupovať elektromobily za bitcoiny. Oznámil, že mu robí starosti uhlíková stopa, ktorá za bitcoinom ostáva. Poznamenal, že spoločnosť hľadá inú virtuálnu menu, ktorú bude akceptovať ako platobný prostriedok. Hovorí sa, že bitcoin by mohla nahradiť mena dogecoin, ktorá pôvodne vznikla zo žartu a v súčasnosti patrí k najvýznamnejším kryptomenám.

Šéf Tesly je vplyvnou technologickou celebritou a s trochou nadhľadu sa dá povedať, že jeho účet na sieti Twitter je pre mnohých investičnou poradňou. Jeho stanoviská aj na tejto sociálnej sieti v každom prípade minimálne krátkodobo hýbu kurzom virtuálnych mien. Samotný E. Musk sa v súčasnosti venuje skôr dogecoinu a zdá sa, že v súčasnosti mu verí viac.

Prekvapivý postoj

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa