Elektromobil Tesla sa už nebude dať kúpiť za bitcoin. Týmto vyhlásením prekvapil vizionár a zakladateľ automobilky Elon Musk. Prekáža mu uhlíková stopa, ktorá je s bitcoinom spojená. „Zastavujeme možnosť nakupovať automobily Tesla za bitcoin. Sme znepokojení výrazným nárastom využívania fosílnych palív pre ťažbu bitcoinu a uskutočnenie transakcií. Špecificky sa to týka uhlia, ktoré má najvýraznejšiu uhlíkovú stopu zo všetkých palív,“ uviedol.

V kurze je psia kryptomena

E. Musk je známym zástancom virtuálnych mien a tento jeho postoj sa v podstate nemení. Zakladateľ Tesly upriamuje pozornosť na iné virtuálne meny. „Kryptomeny sú v mnohých ohľadoch dobrý nápad, nemôžu ale fungovať na úkor životného prostredia,“ povedal E. Musk. Zároveň poznamenal, že Tesla nemá v úmysle predávať bitcoin.

Dogecoin
Neprehliadnite

Dogecoin je vtip, ktorý sa zmenil na miliardové aktívum

„Keď sa proces ťažby bude spoliehať na udržateľnejšie zdroje energie, plánujeme bitcoin opäť používať na transakcie. Zároveň sa dívame na iné kryptomeny, ktorých spotreba energie v prepočte na jednu transakciu je nižšia ako jedno percento spotreby bitcoinu,“ poznamenal E. Musk. Spoločnosť Tesla v súčasnosti vlastní zhruba 38-tisíc bitcoinov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa