Ubehol viac ako rok odkedy Arca Capital priznala, že nie je schopná splácať svoje záväzky voči veriteľom. Práve začiatkom júla dostala aj vládnu „korona“ ochranu pred veriteľmi. Čo sa za rok udialo?

Veľa na poli mediálnom, ktorý imidž finančnej skupiny poriadne poškodil, a málo na poli férovej komunikácie s veriteľmi. Tí sa za rok nedozvedeli ako sa chce Arca ozdraviť. Dostávali len kusé informácie o podivnom zahraničnom investorovi Blantyre Capital. Navyše boli masírovaní mediálnymi spormi medzi súčasným a bývalým vedením Arcy Capital. Až na konci júna sa konečne vedenie Arcy stretlo s masou jej veriteľom, ktorým dlhuje stovky miliónov eur.

Bratislavské sídlo spoločností Arca Investments a Arca Capital Slovakia.
Neprehliadnite

Veritelia Arcy Capital sa konečne stretnú. Budú bojovať o miesto vo veriteľskom výbore

Nuda v tenisovej hale

Stredajšia dlho očakávaná schôdza veriteľov spoločnosti Arca Capital Slovakia však bola podľa zdrojov TRENDu z prostredia veriteľov pomerne nudná a komorná. Emócie nahnevaných veriteľov tlmili ich právnici, ktorí tam boli v ich zastúpení. Namiesto tisícok nahnevaných veriteľov prišlo do Národného tenisového centra v Bratislave asi dve stovky ľudí. Z veriteľov vystúpil najaktívnejšie len Pavol Krúpa, bývalý partner Arcy Capital, ktorý sa už rok sporí s terajším vedením o to, kto komu a koľko dlhuje.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa