Schôdza veriteľov spoločnosti Arca Capital Slovakia sa uskutoční 30. júna. Veritelia na schôdzi zvolia veriteľský výbor, ktorý bude v budúcnosti schvaľovať navrhnutý reštrukturalizačný plán, informoval v piatok mediálny zástupca skupiny Arca Ondřej Pechar. Reštrukturalizáciu spoločnosti povolil 13. apríla Okresný súd Bratislava I.

„Veritelia si počas svojej prvej schôdze zvolia veriteľský výbor, ktorý ich bude v priebehu celého reštrukturalizačného konania zastupovať. Verím, že svojich zástupcov vyberú správne a otvoria cestu k úspešnej reštrukturalizácii," uviedol Chief Restructuring Officer (CRO) skupiny Arca Peter Janiga. Práve veriteľský výbor schvaľuje v prvej fáze dlžníkom vypracovaný reštrukturalizačný plán. Následne takto schválený reštrukturalizačný plán prijímajú samotní veritelia na tzv. schvaľovacej (druhej) schôdzi veriteľov.

Na snímke bratislavské sídlo spoločností Arca Investments, a.s. a Arca Capital Slovakia, a.s. v Bratislava Business Center V.
Neprehliadnite

Krúpa posiela tri dcéry Arcy Capital do konkurzu pre malé dlhy

Parametre reštrukturalizácie spoločnosti Arca Capital Slovakia rámcovo sumarizuje reštrukturalizačný posudok. Ten ju porovnáva s alternatívnym riešením v podobe konkurzu. Posudok podľa Pechara jasne ukázal, že reštrukturalizácia spoločnosti je možná a pre jej veriteľov výhodná.

Arca Capital sa dostala do problémov pre pandémiu ochorenia Covid-19 a vlani v októbri získala dočasnú ochranu pred veriteľmi. V závere februára tohto roka súd vydal uznesenie o začatí reštrukturalizácie Arca Capital Slovakia.