Pred kúpou ready made Vám odporúčame preveriť si danú spoločnosť. Pýtate sa ako ?

Všetko je na jednom mieste.

Dôležité informácie o firme nájdete na verejne dostupnom portáli www.finstat.sk , na tomto portáli sa dozviete vek firmy, dlhy, zisk, tržby ale aj počet zamestnancov. Treba pripomenúť že dáta z finstat.sk sú z viacerých registrov. Šetria váš čas pretože všetky tieto údaje pozbierané z verejných registrov sú na jednom mieste.

Ak otvoríte stránku www.finstat.sk , v strede obrazovky máte vyhľadávanie a sem zadajte názov spoločnosti.

Po kliknutí na názov spoločnosti uvidíte účtovné a daňové informácie. Zamerajte sa predovšetkým na štatutárov (spoločníkov, konateľov, konečných užívateľov výhod). Po kliknutí na konkrétne meno sa Vám zobrazí zaujímavá história, napr. to v akých firmách má momentálne funkciu, či konkrétna funkcia je dočasná alebo minulá. Výrazne neodporúčame si kupovať firmy od mediálne známych osobností z rôznych káuz, dôvody môžu byť rôzne napr. návšteva finančnej správy, zlý image firmy a podobne. Taktiež firme s dlhmi sa vyhnite oblúkom aj keď bude pod cenu.

To že firma nevykonávala žiadnu podnikateľskú aktivitu ihneď uvidíte. Takáto firma bez aktivity je pre Vás vhodná ak hľadáte ready made sro bez histórie na rôzne účely ako napr. ihneď podnikať alebo na konkrétny projekt.

Firmy ktoré sa zaoberajú predajom s.r.o. bez histórie by Vám mali zmluvne garantovať že firma je „čistá“ bez dlhov a podnikateľskej histórie. Tento fakt Vám potvrdí aj účtovný denník, kde nájdete len zaúčtovanú položku základne imanie spoločnosti.

Na finstat.sk viete zistiť len záväzky/dlhy voči štátnym inštitúciám – finančná správa, sociálna poisťovňa, zdravotná poisťovňa a pod. Existujú rôzne ďalšie záväzky ako napr. zmluvné ( rôzne zmluvy na dodávanie služieb či tovaru), peňažné (neuhradené faktúry) , súdne spory (overte si cez súd či firma sa nenachádza v súdnom spore) alebo či nie je v konkurze alebo likvidácií.

Seriózny, profesionálny a dlhodobo overený predajca ready made firiem si nedovolí s plným vedomím predať zadlženú spoločnosť. Poškodilo by to jeho meno a dlhoročný biznis. Preto nakupujte ready made firmy len od dlhodobo overených predajcov.