Nespokojnosť, vyhorenie, či prehodnocovanie priorít. Aj to sú dôvody, pre ktoré za posledné dva roky firmy strácali zamestnancov. Podľa posledných zistení, bola totiž pandémia iba rozbuškou, ktorá odpálila vlnu takzvanej veľkej rezignácie, teda hromadného odchodu zamestnancov z rôznych odvetví.

Ich výber a najmä udržanie je preto pre firmy komplikovanou záležitosťou, najmä ak mnohým z nich chýbajú personalisti. Spoločnosť Montaga, preto prišla s pomôckou talk2amy. Aplikácia však podľa zakladateľa Martina Rückera nemá ľudí nahradiť, iba pomôcť výberové procesy a rozvoj zamestnancov zefektívniť.  

Máte za sebou prvú expanziu. Prečo práve na Slovensko?

Aplikácia talk2Amy bola celosvetovo dostupná v češtine a angličtine, a tak sme vlastne zistili, že je na Slovensku o ňu veľký záujem. To bol jeden z dôvodov, prečo sa z neho stala takpovediac prirodzená voľba. Tak isto si myslím, že krajina má veľkú schopnosť akceptovať inovácie, čo musím sebakriticky priznať, v Česku nie je samozrejmosťou. A posledným, subjektívnym dôvodom bolo, že polovica nášho tímu je zo Slovenska.

Ako postupujete?

Ide o niekoľko fáz. Prvou bola aplikácia v angličtine. Bola nekomerčná a anonymná, takže ktokoľvek, kto prešiel testom, získal základné informácie o svojej osobnosti. Koncom augusta sme spustili druhú fázu, ktorá je komerčná a je primárne určená pre spoločnosti a profesionálov. Obsahuje už slovenskú formu rozhovoru. Výsledky však budú stále dostupné v angličtine a češtine. V tretej fáze, ktorú by sme chceli stihnúť do konca roka, by sme preložili do slovenčiny aj tie.

Čo od tejto expanzie očakávate?

Tak ako každá spoločnosť aj my cielime na rast, pre nás je tu však ešte jeden zaujímavý aspekt, a tým je výskum. Máme možnosť pracovať s údajmi, ktoré anonymne  spracovávame a je pre nás zaujímavé ich porovnávať. Ide napríklad o informácie týkajúce sa jednotlivých generácií, regiónov a podobne.

Keď sme teda pri nich, už dlhší čas fungujete v Českej republike. Čo ste zatiaľ zistili?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa