„Môžem potvrdiť, že ceny okien a dverí naďalej budú rásť. Rastú ceny energií a stúpajú alebo nepredvídateľne kolíšu ceny materiálov, čo ovplyvňuje aj ceny komponentov od dodávateľov,“ uviedol šéf predajcov v spoločnosti Slovaktual Jozef Müller.

Dopyt po oknách na pozadí realitného boomu však naďalej pretrváva a práve slovenský líder vo výrobe plastových okien a dverí z tohto v ostatnom období dokázal vyťažiť. Napriek pandémii a koronakríze spoločnosť dosiahla rekordné hospodárske výsledky a v tomto trende plánuje pokračovať.

Rekordný zisk

„Ceny okien sme od minulého roka museli zvýšiť už niekoľkokrát, vždy však len v skutočne nevyhnutnej miere. Žiaľ, v tomto roku predpokladáme opäť niekoľko etáp zvyšovania cien. Všetko dôkladne sledujeme a veľmi si želáme, aby sa situáciu podarilo stabilizovať a dôsledky pre konečného spotrebiteľa aj celý stavebný priemysel boli čo najmenšie,“ dodáva šéf predaja v spoločnosti Slovaktual.

Z údajov portálu Finstat vyplýva, že výrobca v roku 2021 aj po zmene vlastníckej štruktúry viac ako strojnásobil zisk na necelých desať miliónov eur a tržby spoločnosti narástli o osem percent na takmer 84 miliónov eur.

Vďaka dobrým výsledkom, ale aj inflácii, firma vlani zvyšovala mzdy. „Cítime tlak na rast miezd vzhľadom na zvyšujúcu sa infláciu, na čo sme v apríli zareagovali plošným trojpercentným zvyšovaním platov,“ potvrdil J. Müller.

Slovaktual je v oblasti plastových okien najväčším výrobcom na slovenskom trhu. Ako firma uvádza vo výročnej správe, vlani zamestnávala viac ako 660 zamestnancov. Na Slovensku, v Česku a Rakúsku má vlastnú predajcami podporovanú organizáciu odbytu.


pôvodný súbor:Slovaktual002_filtered.jpg
Zdroj: Slovaktual

Spoločnosť vykázala relatívne stabilné predaje, počas roka 2021 dokonca narástli oproti prechádzajúcemu obdobiu, a jej činnosť sa vrátane dodávok ani neprerušila.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa