Od dvoch veľkých nemeckých zamestnávateľov na Slovensku, spoločností Protherm Production a Vaillant Industrial Slovakia, ktoré patria do strojárskej skupiny Vaillant Group, bolo v pandemických rokoch počuť najmä dobré správy.

Kým skalický výrobca vykurovacích zariadení Protherm Production hovoril o dvojciferných rastoch produkcie s vyhliadkami aj na najbližšie obdobie, najnovšie zverejnené hospodárske výsledky ukazujú, že sa darí aj druhému podniku Vaillant Industrial Slovakia.

Sesterský podnik, ktorý v Trenčianskych Stankovciach pre celú skupinu Vaillant Group vyrába moduly pre závesné kotly, dosiahol nové rekordy v tržbách a potvrdil si pozíciu v nemeckej skupine. Oba podniky navyše dlhodobo náborujú či investujú do modernizácie a rozširovania kapacít.

V tomto roku sa k nim pridá dokonca tretia fabrika skupiny Vaillant, ktorá hľadá takmer tisícku ľudí a plánuje sa pustiť aj do vývoja.

Opäť prelomili rekord

Spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia kvôli rozsiahlym investíciám v minulom roku znížila čistý zisk o 42 percent na zhruba 12,3 milióna eur, jej tržby ale medziročne narástli o ďalších desať percent na necelých 507 miliónov eur, čo predstavuje nový rekord podniku vo výnosoch.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa