1. Supertýždeň Tesly

Nie je to ani týždeň, čo americká automobilka Tesla stihla oznámiť výsledky za ostatný kvartál a odprezentovala investorom plány na nasledujúce obdobie. Okrem toho potvrdila aj najnovšiu objednávku stotisíc kusov svojich elektromobilov od spoločnosti Hertz a navyše jej nové modely sa definitívne stali najpredávanejšími spomedzi európskych elektromobilov.

Top v automotive
Neprehliadnite

Top v automotive: Každý to skúša s elektromobilmi a Volvo mieri na burzu

To všetko za necelý týždeň viedlo k rastu akcií spoločnosti o viac ako desať percent a je zrejmé, že automobilka Tesla zahanbuje všetkých ostatných výrobcov nielen na európskom trhu. Aby toho nebolo za ostatný týždeň ohľadom značky Tesla málo, jej najnovšie ceny akcií ju posunuli na nové rekordy a pretavili hodnotu spoločnosti na viac ako jeden bilión dolárov.

Tesle ide karta a potvrdzuje to aj najnovšími biznismi. Dohoda k objednávke autopožičovne Hertz na 100-tisíc vozidiel tejto značky je len čerešničkou na torte.  Potvrdzuje to, že s Modelom 3 trafila americká automobilka klinec po hlavičke. Okrem iného, tento model najnovšie pomohol Tesle v jej úspešnom ťažení aj v Európe.

Továreň značky Tesla
Zdroj: Shutterstock

Podľa hodnotenia minulého mesiaca sa práve Model 3 stal najpredávanejším na európskom trhu a zároveň je to prvýkrát, čo plne elektrické auto prekonalo predaj konkurenčných modelov so spaľovacími motormi. Dokonca v segmente plne elektrických vozidiel sa Model 3 a Model Y od Tesly umiestnili na prvom a druhom mieste, pričom Volkswagen ID.3 zostal na treťom mieste.

2. Tesla uniká konkurentom

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa