1. Najväčší Rover bude elektrický

Najväčší model prémiovej automobilky Land Rover, model Range Rover, dostal novú podobu. Hoci si ju v exteriéri všimne aj pozorné oko znalého klienta, zmeny sa udejú najmä pod jeho kapotou.

Top v automotive
Neprehliadnite

Top v automotive: Každý to skúša s elektromobilmi a Volvo mieri na burzu

A to nielen v interiéri, ktorý dostáva novší a modernejší hlavný displej, ale najmä v pohonoch, s ktorými pri tomto type vozidla Jaguar Land Rover začína revolúciu. Obrie vozidlo sa bude totiž po prvý raz predávať aj s možnosťou plne elektrického pohonu a siedmich sedadiel.

Túžba Land Roveru posunúť Range Rover na vyššiu trhovú úroveň sa však, bohužiaľ, odráža aj v počiatočnej cene 94 400 libier (viac ako 110-tisíc eur) na domácom trhu v Spojenom kráľovstve, čo predstavuje nárast až o 13 percent zo súčasnej základnej ceny 83 525 libier.

Range Rover
Zdroj: JLR

Koľko bude stáť najdrahšia verzia nového Range Roveru, značka nateraz neuviedla. Plne elektrická verzia sa začne predávať v roku 2024, dva roky po začatí dodávok zvyšku radu na budúci rok.

2. Škoda sa znovu rozbieha

Česká automobilka Škoda Auto opäť vyrába. Po dvoch týždňoch odstávky obnovila produkciu väčšiny svojich výrobných prevádzok. Dôvodom zastavenia produkcie bol podľa závodu nedostatok čipov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa