Posledný rok priniesol množstvo tlakov na vyšší pracovný výkon, zodpovednosť v dodržiavaní opatrení a rozhodnutia v oblasti očkovania. Dobrovoľnosť sa však v mnohých prípadoch skončila.

Veľkí technologickí giganti menia svoje pravidlá hry a skúšajú, či by práca od deviatej do piatej predsa len nebola lepším normálom po pandémii, minimálne pre začínajúcich pracovníkov.

Google – zaočkovaný a v kancelárii

Najnovšie to skúša Google. Návrat do kancelárií stanovil na 18. október a chce, aby zamestnanci pracovali v kancelárií aspoň tri dni v týždni. Úplne na diaľku môžu pracovať štyri týždne počas roka.

CEO spoločnosti Sundar Pichai uviedol vo svojom blogu, že zamestnanci môžu požiadať aj o úplnú prácu na diaľku, ale „či už sa rozhodnú prejsť do inej kancelárie, alebo sa rozhodnú pre prácu na diaľku, kompenzácia sa upraví podľa ich nového miesta.“

Amazon sa časom z kníhkupectva rozšíril na všetky druhy tovarov a služieb, až sa stal najväčším internetovým obchodom na svete. Zaujímavé je, že Jeff Bezos zainvestoval v roku 1998 aj do Google. Pôvodne vložených 250-tisíc dolárov do akcií malo v roku 2017 hodnotu až 3,1-miliardy.
Neprehliadnite

Zamestnanci spoločnosti Google, ktorí pracujú z domu, môžu prísť o časť peňazí

 V praxi to znamená, že v lokalite, ktorá je menej „nákladná“, budú zamestnanci zarábať menej. Zároveň tým dáva na výber – cestovanie do kancelárie, alebo sedenie doma s nižším platom. Zamestnanci sa však búria. Niektorí dávajú aj výpovede. Očakávajú, že keď sa zmenili oni, zmení sa aj ich spoločnosť.

Spoločnosť pritom udáva tón kancelárskej kultúry v Silicon Valley a ovplyvňuje množstvo spoločností na celom svete. Je priekopníkom v oblasti rôznych zamestnaneckých výhod, benefitov, bezplatného jedla.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa