„Ďalšie zvýšenie platov je naplánované od 1. marca. Tento raz bude plošné a v priemere pôjde o viac ako päť percent,“ oznamuje obchodný reťazec v tlačovej správe venovanej otvoreniu novej predajne v Spišskej Novej Vsi.

Najziskovejšia potravinárska obchodná sieť na Slovensku zdvihla na jeseň mzdy zhruba 90 percentám pracovníkov. Stúpli im v priemere o pätinu, v absolútnych číslach o viac ako 130 eur v hrubom. Po zvýšení mal byť priemerný mesačný plat na pozícii predavač/pokladník 734 eur, o dve pätiny viac v porovnaní s trhovým priemerom.

Reťazec vlani osobitne motivoval nových zamestnancov. Nástupné platy na najnižších pozíciách v predajni alebo v sklade zvýšil o takmer štvrtinu. Uchádzačov o prácu sa snaží pritiahnuť garantovaným a vopred známym nárastom mzdy každých dvanásť mesiacov počas prvých štyroch rokov.

Lidl zamestnáva na Slovensku v 127 predajniach, troch logistických centrách a na centrále viac ako 3 800 ľudí. Ostatná maloobchodná prevádzka s predajnou plochou 1 200 štvorcových metrov vyrástla na hranici najväčšej slovenskej obce Smižany a Spišskej Novej Vsi, pozemok formálne patrí k okresnému mestu. V ňom reťazec už jednu filiálku má.

Nová poschodová predajňa na Spiši je v poradí šiestou, ktorú Lidl na Slovensku predstavil v rámci svojho nového moderného konceptu. Uplatnenie v nej nachádza vyše tridsať zamestnancov, ktorí si môžu dopriať vyšší komfort. Na poschodí majú k dispozícii tiež sprchy či školiacu miestnosť.

Lidl opäť zdvihne platy, pridá všetkým zamestnancom

Predajňa Lidl v Smižanoch Zdroj: Lidl

Z pohľadu zákazníkov je predajňa vzdušnejšia a presvetlenejšia. Podľa Lidla ocenia predovšetkým širšie uličky. Využiť môžu tiež zákaznícke toalety s prebaľovacími pultami. Na parkovisku s takmer stovkou miest sa dajú nabiť e-biky a elektromobily.

Lidl pôsobí na Slovensku od roku 2004. Vypracoval sa na jedného z najväčších hráčov v maloobchode, jeho tržby za ostatný účtovný rok do konca februára minulého roka dosiahli 977 miliónov eur pri medziročnom raste o necelú desatinu. V čistom zarobil 88,4 milióna eur. Tržby najväčšieho reťazca Tesco presahujú 1,3 miliardy eur.