Hoci kórejský automobilový subdodávateľ Korea Fuel – Tech prišiel do Rajca produkovať plastové dielce do interiérov automobilov len pred vyše rokom, už dnes tam chystá ďalšie rozšírenie tamojšej dcérskej firmy KFTS. Využije na to práve odkúpený areál bývalého Galvatechu.

Kórejci tak začnú v Rajci plastové dielce aj povrchovo upravovať a lakovať. Zatiaľ si túto finalizáciu objednávali u externých partnerov.

Nová lakovacia linka s lakovacími robotmi bude stáť dcérsku KFTS vrátane úpravy areálu bývalého Galvatechu celkovo tri milióny eur. Ako vyplýva z investičného projektu firmy KFTS, ktorý už podala slovenským povoľovacím úradom, novú linku bude obsluhovať vyše 25 ľudí.

Či k nej bude investor naberať nových zamestnancov, alebo preorganizuje svojich doterajších pracovníkov, projekt nespresňuje.

Slovenská dcéra Korea Fuel – Tech sa zameriava najmä na dodávky pre tuzemskú výrobu automobilov. Firmu prilákala predovšetkým žilinská automobilka Kia. Okrem Slovenska a domovskej Kórei má spoločnosť pobočky v Poľsku, Číne a Indii.