Viac ako desaťročie sa na domácom trhu s nehnuteľnosťami, v stavebnom priemysle ani na poli developerov nedialo nič zásadné. Pokojné vody však najskôr rozčerila pandémia koronavírusu a postupne sa začali diať veci, ktoré si dovtedy nikto nedokázal predstaviť.

Pandémia namiesto realitného útlmu nakoniec spôsobila takmer úplný opak. Namiesto odhadovaného poklesu dopytu a cien pritiahla na trh ešte viac ľudí, o investovanie do nehnuteľností sa zrazu začala zaujímať celá krajina.

Rovnako tak ešte viac preorientovala dopyt do väčších miest, najmä Bratislavy, a na rozhádzaných trhoch so stavebnými materiálmi vyštvala ich ceny násobne vyššie. Navyše pod vplyvom ekonomických trikov a rýchlych zmien spôsobila rekordnú inflačnú vlnu, ktorá ženie ceny realít k novým maximám.

Nikto dnes nemôže povedať, že ceny nehnuteľností by sa zdanlivo vymkli spod kontroly len v Bratislave, hoci sa tu naďalej počíta s rastom cien na úrovni asi šesť percent ročne. Dlhodobo najvyšší rast cien nehnuteľností majú za sebou niektoré časti Košíc.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa