Šéf najväčšej prenájmovej platformy Brian Chesky tvrdí, že  súčasná rekordná inflácia vo svete je ekonomická príležitosť  a zároveň aj jej riešenie. 

Inflácia totiž môže prinútiť viac ľudí , aby sa pridali do prenájmovej siete, a stali sa tak „hostiteľmi“ Airbnb.

B. Chesky  ďalej hovorí, že zatiaľ čo sa investori obávajú obmedzenej ponuky  platformy, dopyt sa jednoznačne vracia. Cestovatelia si už teraz vo veľkom a v predstihu rezervujú ubytovanie  na letnú sezónu. Dokonca to podľa neho môže byť znamenie, že to najhoršie z pandémie je azda už za nami.

Obavy postupne miznú

Narastajúci dopyt, ktorý platforma zaznamenáva, tak môže byť pre ľudí opäť dobrou príležitosťou ako si zvýšiť mesačný príjem, bojovať s čoraz vyššími cenami a rekordnou infláciou.

Sieť Airbnb, ktorej akcie sa obchodujú na burze, nedávno uviedla, že očakáva návrat v počtoch rezervácií na úroveň spred pandémie už v tomto štvrťroku.

Dôvodom je aj fakt, že obavy z posledného variantu covidu-19  sa pomerne rýchlo rozplynuli a ľudia sú si cestovaním aj krátkodobým prenájmom v cudzích domácnostiach čoraz istejší.

Spoločnosť napriek tomu čelí inému problému, ktorý spočíva v nízkej ponuke ubytovacích služieb. Mnoho bývalých prenajímateľov sa totiž len pomaly, ak vôbec, vracia späť na jej platformu. Pre pretrvávajúce obavy  z koronavírusu  chce stále len málo ľudí opätovne prenajať  svoje nehnuteľnosti.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa